Kur investuoti šiais laikais?

2016 08 31

Pirmą kartą sau šį klausimą uždaviau 2008 m., kai per kelias dienas investiciniuose fonduose ištirpo per ilgą laiką sukauptas pelnas. Pamenu, kad tuo metu vos spėjau išimti likusias lėšas, kad apsisaugočiau nuo dar didesnių nuostolių. Kur investuoti, kad investicija ir jos grąža priklausytų  nuo manęs, o ne nuo pasaulinės ekonomikos, žaliavų kainų ar fondų valdytojų kompetencijos. Panašų klausimą užduodame ir dabar, kai bankai siūlo nulines palūkanas, neaišku kokia kryptimi juda ekonomika, o politinė situacija pasaulyje nestabili ir neprognozuojama.

Viesasis kalbejimas menas

 

„Nekraukite sau lobių žemėje, kur kandys ir rūdys ėda, kur vagys įsilaužia ir vagia“ – moko mus Biblija. Lobis, kurį kaupsite savyje, investuodami į savo įgūdžius, kompetencijas, sugebėjimus, asmenybės brandą, niekada nebus pavogtas. Jo nepaveiks ekonominės ir politinės krizės, infliacija ar kiti žmonės.

Investuodami į save tikrai niekada neprašausite, tačiau verta rimtai pagalvoti, kokius srities įgūdžius norėtumėte patobulinti. Pavyzdžiui, dalis žmonių bando išminties ieškoti įvairiose knygose. Žinoma, kad skaitydami galime sužinoti daugybę naujų dalykų, tai neišsenkantis lobynas. Tačiau dažnai net nežinome, ką konkrečiai vertėtų pastudijuoti. O ir paieškoms ne visi gebame rasti laiko. Kitas dalykas – knygos duoda žinių, bet neformuoja įgūdžių. Dėl to dažniausiai greitai pamirštame tai ką perskaitėme arba neišdrįstame savarankiškai pradėti praktikoje taikyti knygose perskaitytų dalykų.

Dar vienas būdas – mokytis užsienio kalbų. Niekas nesiginčys, kad išmokti naują kalbą yra naudinga. Kita vertus, naujos kalbos studijoms taip pat reikia pastangų, laiko, o žinių nenaudojant praktikoje jas galima itin greitai pamiršti. Taigi, ką vertėtų rinktis, nuo ko pradėti?

Tam, kad apsispręstumėte, kokių įgūdžių jums reikia labiausiai, gali padėti paprasti klausimai, kokia investicija duos greičiausią grąžą, kokių įgūdžių šiandien jums prireikia dažniausiai? Žinomi verslininkai ir investuotojai, tokie kaip Robert Kiyosaki, Warren Buffett, Steve Jobs pažymi, kad viena iš svarbiausių jų gyvenimo investicijų, po kurios prasidėjo didžiausi pokyčiai, buvo viešojo kalbėjimo įgūdžių tobulinimas.

Verslininkai pastebi, kad gebėjimas efektyviai komunikuoti, aiškiai dėstyti mintis bei daryti įtaką bendraujant yra vieni iš svarbiausių įgūdžių, kurių jie nori ir tikisi iš savo darbuotojų. Apskritai, šios žinios yra ne tik patrauklios darbo rinkoje, bet ir pritaikomos kasdieninėse gyvenimo situacijose: susitikimuose, derybose, formuojant ir deleguojant užduotis, siekiant karjeros tikslų, pokalbiuose dėl darbo, vedant mokymus, sakant progines kalbas, ginant diplominį darbą.

 

Šią investiciją Jūs galite padaryti jau dabar užsiregistravę į viešojo kalbėjimo ir įtaigaus bendravimo mokymus. Skirtingai nei knygos, mokymai ne vien tik suteikia vertingas žinias. Mokymų metu yra atliekami pratimai, kurie formuoja naujus įgūdžius. Taip pat yra gaunamams grįžtamasis ryšys: baigus mokymus žinosite, ką darote gerai bei ką ir kokiu būdu Jums dar reikia patobulinti.

Visi straipsniai

Registracijos-paklausimų forma

Įveskite žemiau pateiktus simbolius
captcha